Сирійська опозиція прибула на переговори в Женеві: назвала свої вимоги

Делегація, яка представляє основні опозиційні сили Сирії, прибула до Женеви на переговори щодо вирішення сирійського конфлікту.

Напередодні вони погрожували бойкотувати ці переговори, які проходять під егідою ООН, передає ВВС Україна.

Речник делегації заявив, що опозиціонери не вестимуть переговори з сирійським урядом, допоки не виконають їхніх вимог - не припинять авіаудари та блокади міст.

Очікується, що представники опозиції зустрінуться зі спеціальним посланцем ООН щодо Сирії Стефаном ді Містурою в неділю, 31 січня.

Опозиційний "Вищий комітет із переговорів", який підтримує Саудівська Аравія, погодився взяти участь у переговорах лише пізно ввечері 29 січня. Це сталося невдовзі після того, як до Женеви прибула делегація сирійського уряду та провела попередні переговори з Містурою.

Очікуються, що ці переговори за посередництва триватимуть шість місяців. Делегації перебуватимуть у різних кімнатах і між ними ходитимуть представники ООН.

Пріоритетами переговорів є припинення вогню, доставки гуманітарної допомоги та боротьба з угрупуванням "Ісламська держава".

Перемир'я є головною метою цих переговорів. До нього входить встановлення перехідного періоду, який, відповідно до резолюції Ради безпеки ООН, має закінчитися виборами.

Попередні переговори припинилися в лютому 2014 року після двох раундів. ООН звинуватила уряд через відмову обговорити вимогу опозиції про відставку Башара Асада.

Спостерігачі відзначають, що політична ситуація зараз дуже складна, однак небезпека з боку "ІД" підштовхнула Росію та США до того, щоб ті доклали всіх зусиль, аби повернути сторони за стіл переговорів.

У результаті 5-річної війни в Сирії загинули 250 тисяч людей і 11 млн людей були вимушені залишити свої домівки. Ця війна також стала найбільшою рушійною силою для міграційної кризи в Європі.

головнi матерiали

"З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"
Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми
Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас