Генсек НАТО закликав РФ поважати повітряний простір Альянсу

Після заяв Анкари про порушення російським військовим літаком повітряного простору Туреччини генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг Москву від подальших необережних дій.

За його словами, Росії слід поводитися "відповідально та з цілковитою повагою до повітряного простору НАТО", передає Німецька хвиля.

Росія також має вжити всіх необхідних заходів, аби запобігти подібним порушенням у майбутньому, додав Столтенберг. Він також привітав прямі контакти між Анкарою та Москвою та закликав до спокою і деескалації.

Генсек Альянсу висловив цілковиту солідарність із Туреччиною та запевнив у підтримці її територіальної недоторканості.

Столтенберг нагадав і про рішення інших країн-членів НАТО збільшити кількість літаків далекого радіолокаційного стеження типу AWACS, які здійснюватимуть патрулювання в небі над Туреччиною. Цей крок передував вчорашньому інцидентові з російським літаком, зазначив він.

За даними МЗС Туреччини, 29 січня російський літак Су-34, попри чисельні попередження російською та англійською мовами, порушив повітряний простір країни. Згодом посла РФ у країні викликали до турецького відомства для пояснень.

головнi матерiали

"З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"
Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми
Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас