Савченко повернеться в Україну "за будь-якого вироку" - адвокати

Надія Савченко повернеться в Україну "при будь-якому вироку", вважає її адвокат Микола Полозов.

"Я з упевненістю можу сказати, що, навіть якщо їй винесуть найжорсткіший вирок - 25 років, відбувати покарання вона не буде, вона повернеться на батьківщину", - сказав адвокат в ході прес-конференції в Києві, в якій він брав участь по Skype- включенню, повідомляє Радіо Свобода.

Полозов пояснив це тим, що Савченко є депутатом Верховної Ради України і членом Парламентської асамблеї Ради Європи - отже, "суб'єктом зовнішньої політики", на який президент Росії "змушений реагувати".

На думку адвоката, його підзахисну обміняють, причому обмін відбудеться не обов'язково на людей: Полозов не виключає, що розмова піде про зняття санкцій з друзів Путіна, або про якісь інші преференції, але, в кінцевому рахунку, Надію Савченко передадуть Україні. Українська військова голодує вже більше 40 днів - на знак протесту проти чергового продовження терміну її арешту. В черговий раз вона буде відповідати на запитання суду 1 лютого.

Процес проходить в міському суді Донецька Ростовської області.

Савченко звинувачують у причетності до вбивства співробітників ВГТРК Антона Ворошилова та Ігоря Корнелюка, загиблих при обстрілі під Луганськом влітку 2014 року, де вона нібито вела коректування вогню. Вона свою провину повністю заперечує, стверджуючи, що в цей час була захоплена сепаратистами, які потім переправили її до Росії.

головнi матерiали

"З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"
Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми
Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас